Hírek
2012. Április 08. 14:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: STOP / MTI
Későbbre halasztják az általános sztrájkot a Dunaferrnél
A Dunaferrnél a tervezettnél két nappal később, április 12-én, csütörtökön tartják meg a meghirdetett általános sztrájkot, abban az esetben, ha addig nem járnak eredménnyel a bértárgyalások.
Mondta a Dunaferr DV Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke az MTI-nek szombaton.
Mucsi Zoltán tájékoztatása szerint a munkabeszüntetést azért hirdette meg az érdekképviselet, s a pénteken hozzá csatlakozott Dunaferr Ifjúsági Szövetség, hogy kikényszerítsék az alapbér, valamint a szociális juttatások 4,2 százalékos emelését, valamint a 13. és 14. havi bér kifizetését. Ennek érdekében a múlt héten már kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak.
A jövő hét keddre tervezett általános sztrájkot a cégcsoporton belüli műszaki, technológiai okok miatt halasztják el két nappal. A húsvét utáni első munkanapon több üzemben karbantartási, üzemviteli szünet lesz.
A munkabeszüntetés részleteiről húsvét utáni kedden dönt a szakszervezeti szövetség tanácsa.
Az érdekképviselet január óta folytat bértárgyalásokat a cégcsoport menedzsmentjével. A munkáltató és a szakszervezet álláspontja abban megegyezik, hogy a jelzett infláció mértékének megfelelően, január elsejei hatállyal 4,2 százalékkal emelkedjen a munkavállalók alapbére és a szociális juttatások mértéke.
A cégvezetés a tárgyalások legutóbbi fordulóján javasolta, hogy a 13. havi, úgynevezett szabadságos bér teljes összegét fizessék ki a második félévben a munkavállalóknak, a 14. havi, úgynevezett karácsonyi bér azonban "további megállapodás tárgyát képezi".
A menedzsment álláspontja szerint ennek a két bérelemnek a munkavállalók anyagi ösztönzését szolgáló rendszer részévé kell válnia.
A bérmegállapodáshoz a cégcsoport orosz főrészvényesének a beleegyezése szükséges - mondta Mucsi Zoltán.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.

