Hírek
2021. November 01. 16:02, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Késsel támadt a tógondnokra egy horgász
Egy kaposmérői férfi október 31-én délután egy bárdudvarnoki halastavon horgászott, amit a tógondnok és nevelt fia a távolból észrevett.
A tilalom ellenére tevékenykedő horgász először megpróbált elrejtőzni, de nem járt sikerrel. Szorult helyzetéből kiutat nem találva, egy kilenc centiméter pengehosszúságú késsel, életveszélyes fenyegetések kíséretében támadt a gondnokokra. A két férfi csak azáltal kerülték el a sérülést, hogy a feléjük irányzott szúró mozdulatokat elhárítva a földre vitték a támadott, akit a rendőrök kiérkezéséig visszatartottak – közölte a rendőrség.
A körzeti megbízottak a feltételezett elkövetőt a helyszínen elfogták és előállították a Kaposvári Rendőrkapitányságra. A nyomozók az agresszort két rendbeli, súlyos testi sértés bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
