Hírek
2023. December 30. 08:33, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Két lépésben emeli az üzemanyag árakat a Mol
A Mol a magyar családok támogatása érdekében fokozatosan érvényesíti kiskereskedelmi áraiban a jövedéki adó változását - tájékoztatta az olajtársaság az MTI-t pénteken.
Közleményében a cég emlékeztet: a jövedéki adó az európai uniós és magyar jogszabályokkal összhangban 2024. január 1-jén literenként 41 forinttal emelkedik a benzin és a gázolaj termékeknél.
A Mol ugyanakkor első lépésben január 1-jén 41 forint helyett átmenetileg 20 forinttal emeli az üzemanyagok literenkénti árát, majd január 15-én további 21 forinttal.
Orosz András, a Mol kiskereskedelmi igazgatója a közleményben hangsúlyozta: a Mol hosszú távon gondolkodik, és a vásárlók érdekeit helyezi előtérbe. A jövedéki adó fokozatos beépítésével szeretnének segítséget nyújtani a családoknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
