Hírek
2017. Március 04. 12:12, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Kevésbé érintette a zöldség-gyümölcs ágazatot a fagykár

Kevésbé érintette a zöldség-gyümölcs ágazatot a fagykár - mondta Ledó Ferenc elnök, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Az elnök elmondta, a fagykár leginkább azoknál a csonthéjas növényeknél jelentkezett, amelyek tartósan mínusz 18 foknál is alacsonyabb hőmérsékletnek voltak kitéve. Ugyanakkor, ha ezeknél a virágzás optimálisan alakul, akkor jelentős terméscsökkenés sem lesz. Jelentősebb kár a szamócánál lehet - fűzte hozzá.
A téli hideg negatívan érinthette a melegházas zöldségtermesztést, hiszen a palánták növekedését befolyásolhatta. Ez azt jelenti, hogy néhány hetet csúszhat a hazai zöldségek (paprika, paradicsom) leszedése - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.