Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2025. Január 18. 09:26, szombat | Kék hírek
Forrás: MTI

Kigyulladt egy mozdony a Keleti pályaudvaron

Kigyulladt egy mozdony a Keleti pályaudvaron

Kigyulladt egy fűtőmozdony Budapesten a Keleti pályaudvaron, a Verseny utca felőli oldalon péntek este; a tűzoltók megakadályozták a lángok továbbterjedését, a pályaudvaron helyreáll a közlekedés

- közölte a katasztrófavédelem és Mávinform.

Közleményben jelezték, hogy két fűtőmozdony jelentősebb mértékben károsodott, harminc személykocsit viszont hősiesen kimentettek a tűzből azok a kollégák, akik közül egyet jelenleg még füstmérgezéssel ápolnak.

Hegyi Zsolt, a MÁV vezérigazgatója megköszönte a mentésben és a forgalom újraindításában résztvevő vasutasoknak a gyors és profi beavatkozást.
Külön méltatta a harminc vasúti kocsit megmentő kollégát, és hangsúlyozta azt is: fontos eredmény, hogy nemcsak a tüzet, de a rendkívüli forgalmi helyzetet is gyorsan sikerült ellenőrzése alá vonnia a szakembereknek, így mindössze két óra után korlátozások nélkül indulhatott újra a Keleti forgalma.

A helyszínen szolgálatot teljesítők nemcsak bátor, de hatékony és eredményes döntést hoztak, amikor a tűz észlelésekor dízelmozdonyok segítségével több mint harminc kocsit húztak ki azonnal a műhelyből,
ezáltal előzve meg a sokkal komolyabb károkat. Mozdonyvezető és tolatásvezető kollégáinknak köszönhetően – az eredetileg érintett két fűtőmozdonyon kívül – a több mint harminc személykocsi közül csupán egy hálókocsit rongált meg kisebb mértékben a műhelyben tomboló tűz. A mentési munkálatok közben egy tolatásvezető kollégánk rosszul lett, őt füstmérgezés gyanújával szállítottak a mentők kórházba" - olvasható a közleményben.

Az okokat feltáró vizsgálat ugyanakkor folytatódik, a fejleményekről folyamatosan tájékoztatják majd a nyilvánosságot.

Kiss Ádám István, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője az MTI érdeklődésére azt közölte, hogy a tüzet két vízsugárral oltó tűzoltók a lángolást már megszüntették, ám izzó részek még vannak a mozdonyban.

A tűz korábban egy a szerelvények energiaellátására szolgáló előfűtő mozdony mellett lévő másik mozdonyra is átterjedt - ismertette, hozzáfűzve, hogy személyi sérülés nem történt.
A Mávinform azt közölte az MTI-vel, hogy az oltás idejére a katasztrófavédelem korlátozta a pályaudvar forgalmát, emiatt néhány járat nem, vagy csak késve tud elindulni.

A forgalmat átszervezték az érintettek továbbutazását, alternatív eljutási lehetőségeit az Országos Haváriaközpont irányítása mellett szervezték - tudatták.

A MÁV a tűz okának kivizsgálása érdekében azonnali vizsgálatot indított - közölték, hozzáfűzve, hogy a szándékos gyújtogatást sem lehet kizárni.
A Mávinform a vasúttársaság honlapján késő este azt írta: a Keleti pályaudvar forgalmában már nincsenek korlátozások, azonban néhány járatnál még változásokra lehet számítani.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek

Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban

Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.

2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek

Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.

2025. Május 20. 07:19, kedd | Kék hírek

A kerékpárosokat és motorosokat fogja ellenőrizni a rendőrség

Két napon keresztül ellenőrzi majd a rendőrség a motorosokat és a kerékpárosokat - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata hétfőn a police.hu oldalon.

2025. Május 17. 08:23, szombat | Kék hírek

A NAV 2025-től már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idei évtől már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt - közölte a hivatal szombaton az MTI-vel.