Hírek
2013. Május 22. 10:43, szerda |
Sport
Forrás: MTI
Kihívás Napja 2013 - Megmozdult az ország
A délelőtt 9 órai adatok szerint éjféltől 4 millió 307 ezer 295 sporttal eltöltött percet "produkáltak" a magyarok a Kihívás Napján.
A szervezők tájékoztatása szerint az ország legnagyobb lakossági sportos eseményén este kilencig lehet sportolni, és azt regisztráltatni a www.kihivásnapja.hu honlapon. Az idei cél az 50 millió "sportos perc" elérése.
A Kihívás Napján falvak és városok versenyeznek - lélekszámtól függően - hét kategóriában a "Magyarország legsportosabb települése" címért. Az eredmények alakulása a nap folyamán nyomon követhető a honlapon az aktuális állás menüpont alatt.
A szabadidősport világszervezetétől (The Association for International Sport for All) kapott felhatalmazás alapján a Magyar Szabadidősport Szövetség végzi az országos játékos verseny koordinációját, irányítását.
A Kihívás Napja 2013 nemzetközi versenyére Magyarországról két benevezett települést sorsoltak ki, Székesfehérvárt és Tatabányát. A megméretésben Székesfehérvár versenytársa a sorsolás útján kiválasztott kolumbiai Guadalajara de Buga, Tatabányáé pedig a szlovákiai Nyitra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr
Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.
2026. Február 21. 17:00, szombat | Sport
IFFHS: kupatörténeti csúcs az FTC-Ludogorec párharc
Futballhistóriai rekordot állít fel a Ferencváros és a Ludogorec azzal, hogy a mostani európai kupaszezonban, a jövő héten ötödször is találkozik egymással - írta pénteki anyagában az IFFHS.
2026. Február 20. 10:00, péntek | Sport
Európa-liga - Egygólos hátrányba került a Ferencváros Razgradban
2026. Február 19. 07:16, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Hatgólos döntetlent játszott az Atlético Madrid
Két góllal is vezetett, végül csak 3–3-as döntetlent ért el az Atlético Madrid szerdán a Club Brugge vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

