Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2020. Április 04. 17:12, szombat | Külföld
Forrás: mti

Kínában a járvány halálos áldozataira emlékeztek

Kínában a járvány halálos áldozataira emlékeztek

A koronavírus-járvány halálos áldozataira emlékeztek Kínában szombaton.

A kínai halottak napján (csingming ünnep) helyi idő szerint délelőtt tíz órakor országszerte megállt az élet három percre, megszólaltak a szirénák, a hajókürtök, de az autósok is dudáltak.

A középületeken, illetve világszerte a kínai diplomáciai képviseleteken félárbócra engedték a kínai lobogót.

A kínai államtanács közleménye szerint a járvány áldozatai és a kór elleni küzdelemben életüket vesztő emberek emlékének szólt a tiszteletadás.

A csingming több mint 2500 éves múltra visszatekintő hagyomány, a halottakra emlékezés ünnepe, amit a sírlesöprés napjának is szoktak nevezni. Az emberek ilyenkor szokás szerint pénzt szimbolizáló papírokat égetnek és füstölőket gyújtanak hozzátartozóik sírjainál.

Mivel Kínában továbbra is járványügyi korlátozások vannak érvényben, ezért számos tartományban a hatóságok arra kérték az embereket, hogy az idén ne menjenek a temetőkbe, inkább otthon emlékezzenek halottaikra. Sok temető az ünnepi hétvégén korlátozta a látogatók számát.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) március 11-én nyilvánította világjárványnak a kínai Vuhanból globálisan szétterjedt kórt.

Kínában eddig 82 518 fertőzöttet regisztráltak, 3330-an belehaltak az új típusú koronavírus okozta Covid-19 betegségbe, mintegy 77 ezren meggyógyultak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Felszólította Kubát az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően

Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.

2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld

Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal

Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.