Hírek
2012. Június 01. 15:00, péntek |
Helyi
Forrás: Csorna Széchenyi István Körzeti Általános Iskola
Kis bányászok a föld alatt
Emlékezetes és fárasztó osztálykirándulás.
A csornai Széchenyi István Körzeti Általános Iskola 2. b osztálya Sopronba kirándult. Először az egyetem botanikus kertjében ismerkedtek különleges növényekkel. Az üvegházban még mimózát is simogathattak, ami a gyerekkezek érintésétől nevéhez méltóan összehúzta a leveleit.
Ezután Sopron nevezetességeit tekintették meg egy városnéző kisvonatból, majd elsétáltak a Főtérre, ahol a Bányászati Múzeumban ismerkedtek ásványokkal, régi bányagépek működő modelljeivel. Ezután kis időre a bányászok helyébe képzelhették magukat a pincében működő interaktív kiállítás segítségével.
A kirándulás végén, rövid séta után a Károly kilátóból gyönyörködhettek a város és környékének panorámájában.
Hazafelé a fárasztó nap után szokatlan csend volt a buszban. Az egész nap zsivalygó gyerekek jobbra-balra dőlve aludtak el, talán olyan is volt aki piros bányászsisakkal álmodott.
Bóna Csilla tanító
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Helyi
Előzzük meg a kerékpár- és rollerlopásokat!
Rendőrségi felhívás
2026. Április 26. 19:00, vasárnap | Helyi
A hazai gyepek fajtagazdagsága az esőerdőkével vetekszik
Podcast a természetvédelemről
2026. Április 26. 16:00, vasárnap | Helyi
Hol lesz a héten véradás a Rábaközben?
Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.












