Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2012. Március 23. 07:07, péntek | Belföld
Forrás: OrintPress

Klímaváltozás nehezíti a fókák életét az Antarktiszon

Klímaváltozás nehezíti a fókák életét az Antarktiszon

A klímaváltozás miatt az Antarktiszon egyre szelesebb és nedvesebb az időjárás, ami megnehezíti a fókák és kicsinyeik életét, ugyanis több energiát kell elhasználniuk testük melegen tartására - írja a News Discovery.

A tanulmány szerint az újszülött fókák különösen védtelenek, s testük melegen tartására a klímaváltozás következtében egyre több energiát kell felhasználniuk. Ennek következtében azonban kevesebb energia jut növekedésükre, így kevesebb esélyük van a túlélésre is.

Brigitte McDonald, a Scripps Oceanográfiai Intézet kutatója és társai 48 bébi medvefókát vizsgáltak meg az Antarktiszi-félszigetnél található Livingston-szigeten. Megfigyelték, hogy mennyi energiához jutottak a kicsik az anya tejéből, és hogy azt miképpen használták fel.

Az eredmények szerint az újszülöttek az anyától nyert energia 60 százalékát fordítják növekedésre. Egy hónapos korukra a kicsinyeknél ez az arány 25 százalékra csökken. A klímaváltozás azonban mindezt befolyásolhatja, miután az előrejelzések szerint ezen a területen több lesz a csapadék és szelesebb lesz az időjárás. Így a kutatók a bébifókák alacsonyabb túlélési rátájára számítanak, mert nem fognak tudni megfelelő mennyiségű energiát fordítani növekedésükre.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld

KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.

2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.

2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál

Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál