Hírek
2011. Augusztus 04. 07:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Öko-játszótér a Margitszigeten
Megkezdődik az első magyarországi öko-játszótér építése a Margitszigeten a „Green Sweden 2011” program keretein belül.
A kivitelezési munkálatokkal a Főkert Nonprofit Zrt.-t bízta meg Budapest Főváros Önkormányzata. A játszóteret várhatóan szeptemberben adják át - tájékoztatott a Budapesti Városüzemeltetési Központ Zrt.
A Budapesti Svéd Nagykövetség, a Svéd Kereskedelmi Kirendeltség, valamint hét svéd vállalat partnerségével létrehozott programsorozat következő állomása egy öko-játszótér építése a Margitszigeten, Budapest Főváros Önkormányzatával, a Green City Tanáccsal, valamint a Környezeti Nevelési Egyesülettel szorosan együttműködve.
Ennek fontos küldetése, hogy az ökologikus gondolkodást már a játszótéren is közvetítsék a gyerekek felé. Az épülő margitszigeti öko-játszótér a kisgyerekkortól egészen az idősebb korosztályig kiszolgálja az igényeket, valamint lehetőséget teremt óvodás és kisiskolás csoportok környezeti oktatására, környezettudatossá nevelésére is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
