Hírek
2011. Október 05. 14:25, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kockázatos lehet a megtakarítások felbontása
Jelentős veszteséget kockáztat az, aki a hosszú távú megtakarításához nyúl annak érdekében, hogy rögzített árfolyamon törlessze devizahitelét – írja a Magyar Hírlap.
Az ING Biztosító elnök-vezérigazgatója szerint a végtörlesztéshez célszerű minél könnyebben mozdítható pénzügyi eszközökhöz nyúlni.
Kovács Zsolt szerint alkalmasak a végtörlesztési célú pénzfelszabadításra a rendkívüli kiadásokra félretett összegek, azon belül is minden, ami gyorsan, könnyen mobilizálható. A hosszabb távra szóló megtakarítások felbontása viszont költséges, másrészt számos pénzügyi eszköz árfolyama jelentősen csökkent a válság nyomán. Mint azt a távirati iroda közölte, a legfrissebb becslések szerint százezer és háromszázezer közötti azok száma, akiknek jelzálogalapú devizahitelük van, és akarnak majd élni a rögzített árfolyamon történő végtörlesztés lehetőségével.
A szövetkezeti hitelintézetek december végéig 10-11 százalékos hiteldíjjal kínálnak forinthitelt a devizahitelt végtörleszteni készülőknek, és arra számítanak, hogy a végtörlesztési lehetőségnek köszönhetően visszanyerik korábban elvesztett ügyfeleik egy részét – adta hírül tegnap az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség. A szövetkezeteknél csaknem hatszázmilliárd forintos szabad forrás áll rendelkezésre. Varga Antal, az OTSZ ügyvezetője hangsúlyozta: a fix árfolyamú devizahitel-végtörlesztésről rendelkező jogszabály ismét keresetté teheti a forintalapú jelzáloghiteleket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után
A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
