Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2012. December 13. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Kombinált terápiával az alvási apnoe ellen!

Kombinált terápiával az alvási apnoe ellen!

A kombinált terápia hatékonyan csökkenti az alvási apnoe tüneteit, amikor a páciens magasabban fekvő területeken, hegyvidéken van. Az alvási apnoe tünetei ugyanis hegyeken, magasabban fekvő területeken az oxigénszint csökkenésével felerősödnek - írja a Health Day.

A svájci kutatók előzetes tanulmányukban azt vizsgálták, hogy az alvási apnoe tüneteit a kombinált terápia hatékonyan csökkenti-e. Ezalatt azt kell érteni, hogy a Diamox nevű gyógyszert és a folyamatos pozitív légnyomás terápiát (CPAP) egyszerre alkalmazzák a tünetek enyhítésére.

A Diamox egy légúti stimuláns, amit akut légúti problémák, hegyi betegségek kezelésére alkalmaznak. A CPAP készülék pedig légnyomás alatt segít nyitva tartani a légutakat, miközben az alvási apnoe-ban szenvedő páciens alszik.

A kombinált kezelést 51 páciensen tesztelték, akik normális körülmények között 2600 láb magasság alatt élnek. A kezelést hegyi falvakban, 5300 és 8500 láb magasságban tesztelték. A kombinált kezelés segített tisztán tartani a légutakat mind ébrenlét, mind pedig alvás közben.

Címkék: apnoe, kutatás, terápia

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát

2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el