Hírek
2019. Március 19. 15:02, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Komoly jelek utalnak arra, hogy terrortámadás történt Utrechtben
Komoly jelek utalnak arra a holland rendőrség keddi bejelentése szerint, hogy az előző napi, három halottal járó lövöldözés egy utrechti villamoson, terrorista indíttatásból elkövetett támadás volt.
A nyomozást végző hatóságok közölték: a feltételezést erősíti az elkövetés módja, valamint egy levél feljegyzései, amelyet a gyanúsított bérelt autójában találtak. Egyelőre sok a kérdés és a feltételezés az indítékot illetően, ezért más lehetséges motivációt sem zárnak ki - mondták. Az utrechti ügyészség szerint "családi okok" miatt is történhetett a lövöldözés.
Egyelőre nincsenek arra utaló jelek, hogy kapcsolat van a török származású elkövető és az áldozatok között. A vizsgáltatok folytatódnak - tették hozzá.
A holland sajtó úgy tudja, az elkövető a bérelt autót meneküléshez akarta használni egy tervezett támadás elkövetése esetén. Az autóban talált idegen nyelvű szövegben pedig nagy betűkkel Allah neve szerepelt.
A hollandiai városban hétfő délelőtt elkövetett támadásnak a három halott mellett öt sebesültje is van. A támadót, a 37 éves, török származású Gökmen Tanist őrizetbe vették.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Külföld
Donald Trump szerint létezik a békéhez vezető út Ukrajnában, amelyet az ukrán elnöknek kell elfogadnia
2025. November 22. 08:54, szombat | Külföld
Volodimir Zelenszkij: Ukrajna vagy kulcsfontosságú partnerét, vagy a méltóságát veszítheti el
2025. November 22. 08:50, szombat | Külföld
Donald Trump csütörtökig adott határidőt Kijevnek, hogy elfogadja az amerikai béketervet
2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld
Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását
