Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2019. December 26. 08:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Könnyen a technológia függői lehetünk

Könnyen a technológia függői lehetünk

A technológia addiktív, ha nem tudatosan használják, nincs korlátok között, az káros - mondta Szűts Zoltán médiakutató az M1 csütörtök reggeli műsorában.

Szűts Zoltán szerint ilyen gyors technológiai fejlődés, mint most, még soha nem volt. Ráadásul sokan - például kereskedelmi célból - tesznek is azért, hogy az emberek a technológia függői legyenek.

A családban, iskolában beszélni kell arról, hogy a különböző eszközöket - például az okostelefonokat - mikor, hogyan illik használni - figyelmeztetett.

Mint megjegyezte, ha távol levő szeretteinknek küldünk egy fotót, az jó. Ha viszont a szomszéd szobában lévőnek küldünk üzenetet, az káros.

Ha nem tudatosan használják a technológiát, személytelenné válhat az ünnep. Tudatos használattal viszont nagyban segíthető a kommunikáció, a társadalmi, családi kapcsolatok erősítése - vélekedett a médiakutató.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után

A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.

2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható

Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.