Városlista
2025. október 27, hétfő - Szabina

Hírek

2014. Február 19. 05:00, szerda | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Korábban halnak az egyedülállók

Korábban halnak az egyedülállók

Idősebb felnőtteknél a magány 14 százalékkal megnöveli a korábbi halálozás kockázatát - számol be egy kutatásról a Fox News, amelynek keretében 2100, 55 évnél idősebb felnőtt adatait elemezték.

A kutatók megállapították, hogy a magány majdnem olyan magas korai halálozási rizikófaktor volt, mint az alacsony gazdasági-társadalmi státusz, miután egy korábbi vizsgálat során azt találták, hogy a szegénység 19 százalékkal növeli a korai halálozás kockázatát.

A magány nemcsak boldogtalanságot okoz, de egészségügyileg sem biztonságos - vélik a szakértők, akik részben azzal magyarázzák az eredményeket, hogy az aki egyedül van, kevésbé törődik az egészségével, ritkábban megy el orvoshoz.

A magányt emellett összefüggésbe hozták a kevesebb és rosszabb minőségű alvással, a magas vérnyomással, megemelkedett kortizol (stresszhormon) szinttel és a depresszióval. Mindezek pedig felgyorsítják az öregedés folyamatát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:47, szombat | Életmód

Vasárnap kezdődik a téli időszámítás

Vasárnap kezdődik a téli időszámítás, az órákat hivatalosan hajnali háromról két órára állítják át.

2025. Október 24. 08:40, péntek | Életmód

Klasszikus zene és néptánc várja az utasokat a Liszt Ferenc repülőtéren szerdán és csütörtökön

Klasszikus zene és néptánc várja az utasokat a Liszt Ferenc repülőtéren október 22-én és 23-án - mondta el Kiss-Hegyi Anita kulturális kapcsolatokért felelős államtitkár a TV2 Mokka című műsorában szerdán reggel.

2025. Október 23. 08:46, csütörtök | Életmód

Megnyílt a Lumina Park a Palatinus fürdőben

Megnyílt a Lumina Park a Palatinus fürdőben, a Varázsvilág elnevezésű fénypark 2026. március 1-ig látogatható - közölte a A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. az MTI-vel.