Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2019. Április 14. 08:16, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Kötelezővé tennék a mentőfelszerelés elhelyezést a vízibicikliken

Kötelezővé tennék a mentőfelszerelés elhelyezést a vízibicikliken

Jogszabály-módosítást kezdeményez a Balaton Fejlesztési Tanács (BFT) a Belügyminisztériumnál annak érdekében, hogy kötelező legyen mentőfelszereléssel ellátni a vízibicikliket

– közölte Molnár Gábor, a BFT munkaszervezetének igazgatója szombaton az MTI-vel.

Hozzátette: azt szeretnék elérni, hogy a vízibickliken legyen mentőpatkó vagy mentőgyűrű. A 300 vízijármű-kölcsönző kezelésében körülbelül 5 ezer vízibicikli van, amelyet kellemes időben naponta 50-100 ezer ember használ. 2017-ben hat, tavaly egy ember halt meg fulladás következtében ezek használatakor – tette hozzá.

A BFT a tragédiák megelőzéséért már tavaly elindította balesetmegelőzési programját, amely a területfejlesztési tanács honlapján (balatonregion.hu) olvasható.

A tanács tavaly ősszel bízta meg közbiztonsági testületét, hogy tekintse át három probléma – a nagyrendezvények miatti zajterhelés, a vízibiciklis balestek és az elektromos jetski-használat – jogi hátterét.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel

Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

2026. Május 15. 07:52, péntek | Belföld

Orbán Anita az orosz nagykövetnek: elfogadhatatlan, hogy a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják

Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.

2026. Május 15. 07:51, péntek | Belföld

A kormány 575 millió liter üzemanyagot szabadít fel a biztonsági kőolajtermék-készletből

A gazdasági és energetikai miniszter elrendelte 150 millió liter 95-ös kísérleti oktánszámú motorbenzint és 425 millió liter motorikus gázolaj felszabadítását a kőolajtermékek biztonsági készletéből.

2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld

Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat

Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.