Hírek
2021. Április 09. 08:40, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Közérdekű vagyonkezelő alapítványokról tárgyalnak a képviselők
A képviselők a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokról szóló törvényjavaslatáról is tárgyalnak pénteken az Országgyűlésben.
A parlament aktuális ülésének harmadik napja reggel 9 órakor kezdődik, a napirenden egyetlen pont szerepel, amelyhez ugyanakkor tizenkilenc kormányzati törvényjavaslat kapcsolódik. Ezekről együttes vitát folytatnak a képviselők.
Ezek egyike a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok létrehozásáról szóló indítvány, de terítékre kerülnek a felsőoktatást érintő változtatások és több vidéki egyetem alapítványi formába történő átalakítása is.
A Ház április 12-én, hétfő fejezi be ülését.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 01. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell
Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell!
2026. Június 01. 07:01, hétfő | Belföld
Sulyok Tamás: továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet - jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
