Hírek
2019. Június 16. 14:30, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Közös hadgyakorlatot tart Szerbia, Oroszország és Fehéroroszország

Szláv testvériség 2019 fedőnévvel közös hadgyakorlatot kezdett Szerbia, Oroszország és Fehéroroszország a Belgrádhoz közeli Pancsován szombaton - közölte a szerb védelmi minisztérium.
A kéthetes hadgyakorlaton - amelynek fő témája a terrorizmus elleni harcra történő felkészülés - több mint 750 katona vesz részt. A hadgyakorlat nyitóeseményén elhangzott, hogy a katonáknak a részt vevő országok legkorszerűbb műszaki eszközeit felhasználva kell megoldaniuk a taktikai feladatokat.
A három ország 2014 óta felváltva szervezi meg minden évben a közös hadgyakorlatot.
Szerbiának mintegy hatvan országgal van katonai együttműködési megállapodása. A nyugat-balkáni ország részese a NATO Partnerség a békéért programjának, ugyanakkor az ország vezetői többször is hangsúlyozták, hogy Belgrád katonailag semleges akar maradni, azaz sem a keleti, sem a nyugati katonai tömbhöz nem akar csatlakozni. Az uniós tagjelölt Szerbiát történelmi, vallási és kulturális kapcsolatok fűzik Oroszországhoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.
2025. Szeptember 02. 07:18, kedd | Külföld
Orosz elnök: béke csak a NATO keleti bővítésének rendezése után lehetséges
A béke csak akkor lehetséges Ukrajnában, ha rendezik a NATO keleti bővítésének ügyét
2025. Szeptember 02. 07:17, kedd | Külföld
Megzavarták Ursula von der Leyen Bulgáriába tartó repülőgépének GPS-ét
2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Külföld
Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje az EU védelmi hitelprogramjának
Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje a SAFE (Security Action for Europe) uniós védelmi hitelprogramnak -