Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2015. Október 15. 08:13, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Közös kiképzésen vesznek részt magyar és amerikai katonák

Közös kiképzésen vesznek részt magyar és amerikai katonák

Amerikai katonák érkeztek Magyarországra, hogy közös kiképzésen vegyenek részt a tatai MH 25. Klapka György Lövészdandár kijelölt alegységeivel - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) csütörtökön az MTI-vel.

Az Amerikai Egyesült Államok hadseregének egyik alegysége mintegy harminc technikai eszközzel és száz emberrel érkezett Magyarországra. A kiképzés Tatán és a környékbeli gyakorlótereken, valamint a Magyar Honvédség központi lő- és gyakorlóterén, a Bakony Harci Kiképző Központban zajlik, ahol az amerikai katonák a Magyar Honvédség más alakulataival is gyakorlatoznak majd együtt.

A közös kiképzés célja az alegység szintű kötelékek közötti tevékenység összehangolása, a katonák továbbképzése és a közös tevékenység során alkalmazható fogások, eljárások begyakorlása - írták.

Hozzátették, a közös felkészítés illeszkedik a NATO tagállamok közötti európai biztonságerősítő programsorozatba.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.