Hírek
2017. Március 29. 10:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Közpénzből költött 10 milliót - fegyelmi eljárás indult az abai polgármester ellen
Fegyelmi eljárást kezdeményezett kedden a képviselő-testület Kossa Lajos ellen, mert a Fejér megyei Aba független polgármestere korábban 10,7 millió forint tartozást halmozott fel az önkormányzattal szemben
- tájékoztatta a város jegyzője szerdán az MTI-t. Ujszászi György elmondta, hogy a városvezető korábban felvett 9,5 millió forint vásárlási előleget, amivel nem számolt el. Ezen felül illetményelőlegként 390 ezer forintot kapott, de nem fizette vissza, továbbá az önkormányzat nevében két esetben számlára vásárolt, de nem számolt el a pénzzel és négyhavi telefonszámláját sem fizette ki.
A testület rendkívüli ülésén ezek alapján az az egyhangú döntés született, hogy Kossa Lajos ellen a fegyelmi eljárást megindítják, amit az ügy kivizsgálására létrehozott fegyelmi bizottság 30 napon belül lefolytat. A grémium megrovásban részesítheti a polgármestert vagy tiszteletdíját 20 százalékkal csökkentheti maximum egy évre.
A jegyző közölte, hogy tájékoztatta a megyei kormányhivatalt az esetről, valamint bejelentést tett a Székesfehérvári Rendőrkapitányságon is. Megjegyezte, hogy időközben a városvezető visszafizette teljes tartozását, amit jelentett mind a rendőrség, mind a kormányhivatal felé.
Hozzátette: a polgármester jelenleg szabadságon van, akadályoztatása esetén az alpolgármester helyettesíti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld
Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről
Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.
