Hírek
2012. Augusztus 21. 15:03, kedd |
Sport
Forrás: MTI
Labdarúgó NB I - A holland Moniz az FTC új vezetőedzője
A holland Ricardo Moniz lett a Ferencváros labdarúgócsapatának új vezetőedzője.
Az egyesület honlapja, a fradi.hu szerint a 48 éves szakember, aki a hétfőn közös megegyezéssel távozó Détári Lajost váltja a kispadon, már délután bemutatkozik a játékosoknak és edzést is tart nekik. Arról ugyanakkor nincs említés a beszámolóban, hogy a tréner mennyi időre írt alá.
Moniz számos európai élcsapatban volt segédedző, így megfordult a Feyenoord, a Grasshoppers, a Tottenham Hotspur és a Hamburger SV együtteseinél, majd első komoly vezetőedzői megbízatását Salzburgban kapta, s az általa 2011 áprilisában átvett gárda egy évvel később megnyerte Ausztriában a bajnokságot és a kupát is. Idén júniusban lemondott posztjáról, így nem hozzá köthető, hogy a Salzburgot a luxemburgi Dudelange búcsúztatta a Bajnokok Ligája selejtezőjében.
A jelenlegi bajnokságban négy forduló után - egy-egy győzelemmel és vereséggel, illetve két döntetlennel - kilencedik a Ferencváros, amely vasárnap Újpesten vesztette el veretlenségét.
Moniz szombaton debütálhat az NBI-ben, akkor a veretlenül listavezető Budapest Honvédot fogadja a Ferencváros.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 01. 15:00, vasárnap | Sport
Szoboszlai gólpasszt adott, hétgólos meccset nyert a Liverpool
A Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló címvédő Liverpool hazai pályán 5-2-re legyőzte a bennmaradásért küzdő West Ham Unitedet szombaton az angol labdarúgó Premier League 28. fordulójában.
2026. Február 27. 07:14, péntek | Sport
Európa-liga - Kétgólos hazai sikerével nyolcaddöntős a Ferencváros
A Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Ludogorecet a labdarúgó Európa-liga rájátszásának első körös visszavágóján, csütörtökön, ezzel 3-2-es összesítéssel továbbjutott a nyolcaddöntőbe.
