Hírek
2011. November 22. 14:50, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Lassú, de biztos a népességfogyás

Az év első kilenc hónapjában 3,8 százalékkal kevesebb gyermek született, de a halálozások száma is valamivel alacsonyabb volt, mint az előző év azonos időszakában.
Közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden az MTI-vel.
Az előzetes adatok szerint 2011 első kilenc hónapjában 65 539 gyermek született, 3,8 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A halálozások száma 95 657 volt, ez 0,8 százalékos csökkenést jelent a 2010. január–szeptemberi időszakhoz képest. Az adatok szerint a természetes fogyás 30 118 fő volt, 1799-cel több az egy évvel korábbinál, így a 2001. évi népszámlálás alapján továbbvezetett népesség becsült lélekszáma a nemzetközi vándorlás figyelembevételével 9 millió 964 ezer volt az időszak végén.
Az első féléves adatok sem voltak valami fényesek. Az akkori KSH-jelentés szerint 2011 első fél évében 41 586 gyermek született, 8 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A halálozások száma 66 034 volt, ami 1,6 százalékos emelkedést jelent a 2010. január–júniusi időszakhoz képest. A magyar lakosság lélekszáma 2010-ben esett a lélektaninak nevezett 10 millió fő alá.
Az év első kilenc hónapjában 29 519 házasságkötést regisztráltak, ez a szám 365-tel, azaz 1,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi adattól. Ezer lakosra csaknem 9 élve születés és mintegy 13 halálozás jutott, ezek az adatok 0,3, illetve 0,1 ezrelékponttal alacsonyabbak az egy évvel korábbinál – olvasható a KSH közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.