Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2017. Március 31. 07:29, péntek | Külföld
Forrás: mti

Letartóztatták a dél-koreai elnököt

Letartóztatták a dél-koreai elnököt

Letartóztatták a korrupciós botrányba keveredett Pak Gun Hje dél-koreai elnököt helyi idő szerint péntek reggel - jelentették hírügynökségek.

A szöuli központi kerületi bíróság előzőleg óváhagyta a letartóztatási parancsot az egyebek mellett vesztegetéssel, hatalommal való visszaéléssel és államtitoksértéssel gyanúsított 65 éves politikus ellen. Pak legfeljebb 20 napig maradhat börtönben a hivatalos vádemelésig.

Pak Dél-Korea első olyan demokratikusan választott elnöke, akit a parlament elmozdított hivatalából. Tíz évnél is hosszabb börtönbüntetéssel sújthatják, ha bebizonyosodik, hogy kenőpénzeket fogadott el nagyvállalatok vezetőitől.

A bíróság döntésére azt követően került sor, hogy az előző nap több órán keresztül hallgatták ki a menesztett elnököt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:01, csütörtök | Külföld

Izraeli hadsereg: megkezdődött a Gázaváros elleni hadművelet előkészítő szakasza

Izrael megkezdte a Gázaváros ellen tervezett hadműveletének első lépéseit - jelentette be szerdán Efi Defrin, az izraeli hadsereg (IDF) katonai szóvivője újságíróknak nyilatkozva.

2025. Augusztus 19. 07:48, kedd | Külföld

Donald Trump: elérhetővé vált egy békemegállapodás

Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására - közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.