Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2013. Március 03. 16:56, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI

Levonult az árhullám a Rábán

Levonult az árhullám a Rábán

A Rába valamennyi szakaszán meg lehetett szüntetni a harmadfokú készültséget - közölte Országos Vízügyi Főigazgatóság vasárnap kora délután az MTI-vel.

A Rábán kialakuló árhullám pénteki ragyogóhídi 398 centiméteres tetőzését követően, a folyó Vágnál szombat éjjel tetőzött 408 centiméteres vízállással, majd még aznap 14 és 18 óra között Árpásnál is bekövetkezett a tetőzés 502 centiméter körüli vízállással - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.

Mint írták, vasárnap 7 órakor Ragyogóhídnál 234 centimétert mértek, így a vízállás a másodfokú készültségi szint alá csökkent. Vágnál a vízállás szintén hajnalban csökkent a harmadfokú készültségi szint alá.
Árpásnál is megindult az apadás, a folyó vízállása az elmúlt órákban csökkent a harmadfokú készültségi szint alá.
Az Országos Vízjelző Szolgálat vasárnap reggeli számításai szerint a Rábán Árpásig folytatódik az apadás. A Rábán Győrnél, a kora délutáni órákban elsőfok alatti tetőzés valószínűsíthető, 410-420 centiméter körüli értékkel - olvasható a közleményben.
Közölték: a magyarországi folyószakaszokon összesen 416 kilométeren van készültség, 259 kilométerhosszon elsőfokú, 157 kilométerhosszon másodfokú árvízvédelmi készültség van érvényben.
A vízjárás szempontjából kedvező hét elejei csapadékmentesség erősíti a folyók árhullámainak apadását. A következő hét második felére jelzett felmelegedés kezdetben mérsékelt nappali olvadásokat hoz, számottevő vízszintemelkedés nélkül.
A jövő hét végi erős melegedés és az azt követő eső - ezek mértékétől függő - olvadást és árhullámokat okozhat - írták.
A közlemény szerint a belvízhelyzetben lényeges változás nem történt, 6 szakaszon van elsőfokú készültség, 6 szakaszon pedig másodfokú. Az elöntött területek nagysága 13 600 hektár.

Képgalériáink Szanynál és Bodonhelynél készültek

Bodonhelynél is tetőzött a Rába

A képre kattintva megnézheti a képgalériát

Tovább áradt a Rába folyó Szanynál

A képre kattintva megnézheti a képgalériát

Címkék: árvíz, rába

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 22. 13:00, hétfő | Helyi

A Fertő Bioszféra Rezervátum értékei és kezelése

Képzés és workshop

2025. December 22. 09:00, hétfő | Helyi

A szemét nem a tűzre való

A hulladékégetés nemcsak tilos, hanem rendkívül veszélyes is…

2025. December 21. 19:00, vasárnap | Helyi

Már csak nosztalgia a fehér karácsony?

Mire számíthatunk?

2025. December 21. 16:00, vasárnap | Helyi

Vigyázat, rendőrként telefonálnak a csalók!

Rendőrségi felhívás