Hírek
2018. November 30. 13:18, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Lezuhant egy kisrepülőgép Sárvár közelében

Lezuhant egy motoros kisrepülőgép pénteken kora délután Sárvár és Rábapaty között, a pilóta kizuhant a gépből és meghalt – értesült az MTI hivatalosan egyelőre meg nem erősített forrásokból.
A gép szárnyából szivárog az üzemanyag, a tűzoltók a helyszínen dolgoznak, a területet a rendőrség lezárta, a baleseti helyszínelés megkezdődött.
Az MTI információja szerint a lezuhant gép elhunyt pilótája Vas megyei lakos, az eddigi adatok szerint egyedül utazott a gépen.
A helyszíni vizsgálat első adatai szerint a balesetet feltételezhetően az okozhatta, hogy a pilóta túl alacsonyan repült járművével, és nekiütközött egy villanyvezetéknek, amelyet el is szakított.
A gép Szombathelyről szállt fel, egy fordulót hajtott végre, amikor nekiütközött a vezetéknek, illetve egy villanyoszlopnak.
Az elszakított vezeték miatt jelenleg a környéken négyszáz háztartásban nincs áram.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.