Hírek
2012. Augusztus 07. 11:04, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Állatvédők és lovaskocsi-hajtók harca Rómában

Az olasz bíróság dönt az állatvédők és lovaskocsi-hajtók közötti ádáz küzdelemben, amely Róma utcáin nemrégiben verekedéssé fajult.
A római sajtó jelentése szerint kiengedték a börtönből Bruno és Augusto Cellit, akik évtizedek óta az olasz főváros központjában lovas kocsival szállítják a turistákat. A két fivér a hét végén verekedett össze az olasz Európai Állatvédő Párt (PAE) elnökével a római Spanyol-lépcsőnél, ahol lovaskocsi-hajtók és állatvédők csatája zajlott. Öten megsebesültek.
A Celli-fivérek szabadlábon védekezhetnek a szeptember 20-án kezdődő bírósági perben Stefano Fuccellivel együtt, akit jelenleg kórházban ápolnak.
Első alkalommal fajult tettlegességig a római lovas kocsisok és az állatvédők régóta tartó vitája. Az utóbbiak a Róma utcáin közlekedő kilencven ló "felszabadítását" követelik, hangsúlyozva, hogy az állatoknak a kánikulában való hajtása kínzásnak számít.
A Spanyol-lépcsőnél lezajlott csatát az váltotta ki, hogy az állatvédők hőmérővel a kezükben próbálták megakadályozni a kocsik közlekedését.
A lovas kocsisokat képviselő Federfauna szövetség bejelentette, hogy a szeptemberi tárgyalással egy időben demonstrációval tiltakoznak a római "történelmi és kulturális örökség részét képző munkahelyek és lovak elleni támadás" miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.
2025. Október 15. 07:37, szerda | Külföld
Német külügyminiszter: a gázai tűzszüneti megállapodás után ideje, hogy Ukrajnában is előrelépés történjen
2025. Október 14. 07:18, kedd | Külföld
Összeütközött két gyorsvonat Kelet-Szlovákiában, a magyar határ közelében, sok a sérült
2025. Október 14. 07:13, kedd | Külföld
Izraeli-palesztin - Aláírták Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást
Aláírta hétfőn Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.