Hírek
2013. Április 22. 13:41, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
LMP: a Fidesz és az MSZP sem támogatja az EU-s pénzek elosztását vizsgáló bizottságot
Az MSZP és a Fidesz politikusai sem támogatják annak az LMP által kezdeményezett parlamenti bizottságnak a felállítását, amelyik azt vizsgálná, hogy a 2007-2013-as fejlesztési ciklusban mennyi uniós támogatás jutott a tisztázatlan hátterű, off-shore cégeknek.
Ezt hétfői parlamenti sajtótájékoztatójukon Schiffer András és Vágó Gábor jelentették be.
Schiffer András elmondta, az MSZP politikusai azzal indokolták távolmaradásukat, hogy nem írnak alá olyan kezdeményezést, amelyet a jobbikos képviselők szignáltak. A független képviselő közölte: megérti az érvelést, de ha az elmúlt húsz évben a „politikai elit asszisztálásával” nem loptak volna ki temérdek pénzt az országból, akkor a szélsőjobboldalnak ma nem lenne képviselete a parlamentben.
Vágó Gábor szavai szerint az MSZP és a Fidesz úgy fél az EU-s pénzek elosztásának kivizsgálásától, mit „ördög a szenteltvíztől”. A Fidesz és az MSZP azokat az oligarchákat képviselik, akik nem Magyarországon adóznak, akik miatt az egyszerű állampolgároknak, a kis- és közepes vállalkozásoknak sokkal nagyobb adóterhet kell viselniük – jelentette ki. Leszögezte, az LMP nem adja fel, é továbbra is azon dolgoznak, hogy összegyűljön a szükség 78 képviselői aláírás.
Schiffer András megjegyezte, az lenne az igazi megoldás, ha a parlament megszavazná azt a javaslatukat, amely alapján nem lehetne átláthatatlan tulajdonosi szerkezetű cégeket bejegyeztetni Magyarországon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
