Hírek
2013. Szeptember 03. 05:00, kedd |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Lobbanékonnyá tesznek az erőszakos videójátékok
Bár a vizuális képességek és a gyors döntéshozatal fejlesztésében pozitív hatása van a videójátékoknak, viszont csökkenti az egyén kontrollálási képességét, vagyis lobbanékonnyá tesz – állítja egy új tanulmány, amelyről a Health Day számol be.
A tanulmány eredményei azt sugallják, hogy az erőszakos videójátékok növelik az agresszivitást. „A vizsgálat az első a maga nemében, amely egyszerre kutatta és mutat rá a videójátékok jótékony és káros hatásaira” - mondta Craig Anderson, az Iowa Állami Egyetem kutatója.
A tanulmányban résztvevők egy része erőszakos játékot játszott, másik részük egy viszonylag nyugodtabbal, tízszer 50 percen keresztül, a tanulmány 11 hetes időtartama alatt. Összehasonlítva a két játék résztvevőit megállapították, hogy az erőszakos játékot játszó gyerekeknek javult a vizuális képességük, viszont jelentős mértékben csökkent az önkontrolljuk.
Egy másik kísérleti vizsgálatban a kutatók 422 ember televíziónézési és videójátékozási szokásait vizsgálták. Azt találták, hogy összességében mindkét területről érkező erőszakos cselekmények rontották az egyén figyelemkoncentrációjának képességét. Az agressziót és az ellenséges viselkedést viszont inkább csak az erőszakos videójátékok váltották ki.
Általában mind a televízió, mind a videójáték növeli a gyors reakcióképességet, mivel a képernyőn gyorsan változnak a jelenetek és a hanghatások, viszont a videójátékok értelemszerűen inkább javítják ezt a képességet, hiszen annak a gyerek tevékeny résztvevője, rajta is múlik a játék kimenetele.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 19:00, szombat | Életmód
Horror-sztorik a használtautó piacon
Több százezer kilométerrel módosított futásteljesítmény.
2026. Április 04. 14:00, szombat | Életmód
Agrometeorológia: optimálisan fejlődhetnek az őszi vetések, de fagy veszélyezteti a gyümölcsfákat
Az őszi vetések többnyire optimálisan fejlődhetnek a megázott talajban, de a szokásosnál korábban virágzó gyümölcsfákat a fagy veszélyezteti - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. Április 04. 11:00, szombat | Életmód
Több mint 30 ezren vettek részt a XIV. Leó pápa vezette keresztúton a római Colosseumnál
A hatóságok közlése szerint több mint 30 ezren vettek részt a római Colosseumnál a nagypéntek esti keresztúton, amelyen XIV. Leó pápa maga vitte a keresztet minden stáción.
2026. Április 04. 09:54, szombat | Életmód
A felelős állattartásra hívja fel a figyelmet az állatvédelemért felelős kormánybiztos
A felelős állattartás fontosságára hívja fel a figyelmet a húsvéti ünnepekhez kapcsolódva az állatvédelemért felelős kormánybiztos.
