Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2021. Április 03. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotók: police.hu

Lopott kocsival falnak ütközött egy embercsempészettel gyanúsított férfi

Lopott kocsival falnak ütközött egy embercsempészettel gyanúsított férfi

Olaszországból ellopott kocsival ütközött egy ház falának a Bács-Kiskun megyei Mélykúton egy rendőrök elől menekülni próbáló sofőr - közölte a megyei rendőrfőkapitányság pénteken a rendőrségi honlapon.

A járőrök péntek hajnalban az 55-ös úton ellenőrizni akartak egy Mercedest és a benne utazókat. A sofőr azonban a jelzés ellenére nem állt meg, ezért a rendőrök követni kezdték. Az autós Mélykúton nekiütközött egy ház falának. Az intézkedés során kiderült, hogy az ukrán sofőr a személykocsiban utazó négy - magát afgán állampolgárnak valló - határsértőt Nyugat-Európába akarta juttatni. A rendőrök azt is megállapították, hogy az olasz hatóságok lopás miatt körözik az autót, ezért a nyomozók lefoglalták.

Az ukrán férfi ellen embercsempészés gyanúja miatt nyomozást indítottak.

A rendőrök vizsgálják a baleset körülményeit és azt is, hogy miként került a lopott jármű a férfihez.

Mivel a balesetben a sofőr és utasai is megsérültek, mindannyiukat kórházba vitték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.