Hírek
2016. Augusztus 15. 07:46, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
Magyar találmány segítheti az orvosok oktatását, tapasztalatszerzését
Egy magyar kezdő vállalkozás, startup cég terméke segíthet az orvostanhallgatók és a fiatal orvosok képzésében.
Tóth Gábor, az InSimu orvosszakmai cég vezetője az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában ismertette, hogy a program segítségével virtuális betegeken tudnak gyakorolni az orvosok: ki tudják kérdezni, különböző vizsgálatokat kérhetnek, hogy eljussanak a diagnózisig, majd a terápiáig.
Hangsúlyozta, bár a magyar elméleti orvosképzés kimagasló, a gyakorlatot csak évek alatt tudják megszerezni a hallgatók, ez a folyamat ezzel az applikációval felgyorsítható.
Jelenleg fejlesztési fázisban van a program, a kész termék várhatóan nem lesz ingyenes.
Herdon Adrea kommunikációs vezető azt mondta, az alkalmazással ki szeretnék egészíteni az orvosok képzését, a szoftver egy összetett és bonyolult, statisztikai alapon működő adatbázist használ.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 11:00, péntek | Életmód
Lannert Judit: nincs szó az egyházi fenntartású, illetve a hat- és nyolcosztályos iskolák megszüntetéséről
Közös érdekünk, hogy eloszlassunk minden olyan feltételezést, hogy az egyházi fenntartású vagy a hat- és nyolcosztályos iskolákat bárki meg akarná szüntetni
2026. Június 12. 10:00, péntek | Életmód
Megnyílt a 97. Ünnepi Könyvhét, Tarr Zoltán intézkedéseket jelentett be
2026. Június 11. 17:00, csütörtök | Életmód
Folytatódik a Veszprémi Petőfi Színház öt éve indult átépítése
2026. Június 11. 10:00, csütörtök | Életmód
Emberen tesztelték a sejteket megfiatalító kezelést
Emberen tesztelték a Life Biosciences sejteket megfiatalító génterápiás kezelését - írja a nature.com.
