Hírek
2017. Május 27. 14:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Magyarország jelentős kihívása a fenntarthatóság
A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács titkára szerint Magyarország jelentős kihívása a fenntarthatóság, pedig az erőforrásokkal való jó gazdálkodással a jólét színvonalát is növelni lehet.
Bartus Gábor az M1 aktuális csatorna szombati műsorában elmondta, kétféle erőforrás létezik. Az egyikből, a természetiből készleteinek vannak, amelyekből az emberiség végéig gazdálkodni kell. Emellett a másik típus az emberek által gyarapítható erőforrás, ilyen a fizikai, gazdasági tőke, a tudás és az egészség is.
A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács kétévente készít jelentést a magyar állapotokról, ebben 16 indikátort használnak. A legutóbbi jelentés arra mutatott rá, hogy a 16-ből egy sincs, amely az átlagosnál jobb értékű lenne és javulást mutatna, ezért ez Magyarország jelentős kihívása.
Hangsúlyozta: ha az erőforrásokat jó állapotban tartanánk, akkor a jólét is magasabb lehetne.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.
2026. Július 06. 07:20, hétfő | Belföld
NATO csúcsra utazik Magyar Péter, majd szabadságra megy
Magyar Péter miniszterelnök ma hajnalban Törökországba utazott a NATO csúcstalálkozójára.
2026. Július 05. 16:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége
A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon
