Hírek
2017. Augusztus 24. 09:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Magyarország visszanyerte a madárinfluenzától mentes besorolását
A Nemzetközi Állatjárványügyi Hivatal (OIE) előírásai szerint Magyarország 2017. augusztus 24-én visszanyerte madárinfluenzától mentes besorolását - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a teljes országra vonatkozó kedvező státusz elismerését követően újra megnyílhatnak a harmadik országok piacai a magyarországi élő baromfi és baromfitermék szállítmányok előtt. Bognár Lajos országos főállatorvos a korábban hozott importkorlátozások feloldása érdekében levélben tájékoztatja valamennyi partnerország illetékes hatóságát a kedvező besorolásról.
Az uniós és hazai jogszabályokban előírtak szerint az utolsó korlátozás alatti területet május 24-én oldotta fel az állategészségügyi hatóság.
A járvány újbóli megjelenésének megelőzése érdekében egyes intézkedések továbbra is érvényben maradnak - hangsúlyozta a szaktárca.
Az állományok be- és újratelepítésének részletes feltételeit tartalmazó országos főállatorvosi határozat jelenleg is érvényes, a baromfikat továbbra is zárt helyen kell etetni, itatni, valamint a takarmányt zárt helyen kell tárolni.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma 2016. november 3. és 2017. április 21. között 240 baromfiállományban, 200 vadmadárban és 10 fogságban tartott madárban mutatta ki a magas patogenitású madárinfluenza H5N8 törzsének jelenlétét.
A betegség Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy és Veszprém megyei állományokat érintett.
A leginkább sújtott kacsa- és libatartók részére ezen kívül csekély összegű jövedelempótló támogatást dolgozott ki a Földművelésügyi Minisztérium, az érintett feldolgozók megsegítésére, a támogatási tervezet kidolgozása folyamatban van - közölte az FM.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

