Hírek
2020. December 05. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Magyarországon akár 15 fok, az Alpokban jelentős havazás várható
Magyarországon akár 15 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet, mindeközben az Alpokban jelentős havazás várható, akár több méter hó is hullat a hétvégén
- írta az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken a Facebook-oldalán. Kifejtették: a Nyugat-Európában kimélyült hatalmas ciklon a következő napokban a kontinens nagy részére hatással lesz. A Mediterráneum északi részénél például egy másodlagos központja is lesz, ami arrafelé veszélyes időjárási helyzetet teremthet. Nagy csapadékra van kilátás, az Alpok déli vonulatainál például havazás formájában várható, és a kiadós (több méteres) mennyiség akár lavinaveszélyhez is vezethet - hangsúlyozta.
Mindeközben Magyarországon az erőteljes délkeleti áramlás révén az ilyenkor megszokottól enyhébb lesz az idő: 10-15 fokos maximumok lehetnek. Emellett csapadék se nagyon várható. Vasárnap délután érkezik csapadék, de csak esőre kell majd készülni - írta a meteorológiai szolgálat.
A jelenlegi előrejelzés szerint a jövő héten is csak eső eshet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
