Hírek
2018. Április 25. 11:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Malaclopásért kell felelnie egy biztonsági őrnek és társának
Folytatólagosan elkövetett lopással és dolog elleni erőszakkal vádolja a Bajai Járási Ügyészség azt a biztonsági őrt és társát, akik 62 malacot loptak el egy tataházai sertéstelepről
- közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szerdán az MTI-vel. A közlemény szerint a 28 éves, biztonsági őrként dolgozó ruzsai férfi tavaly április 7-én este 24 órás szolgálatában 31 magyar lapály fajtájú, egyenként 20 kilogrammos malacot adogatott ki a kerítésen 50 éves kelebiai társának, aki az állatokat egy utánfutóval ellátott teherjárműre rakta.
A tolvajpáros hat nap múlva ugyanígy ismét ellopott 31 malacot.
Az állatokat az idősebb vádlott eladta, és a befolyt összegből 100 ezer forintot adott a fiatalabb férfinak.
A lopást azonban a szövetkezetnél rövid időn belül felfedezték, ráadásul az állatok elszállítására használt jármű mozgását egy térfigyelő kamera is rögzítette. Az okozott kár 1 millió 127 ezer forint.
Az ügyészség a szabadlábon lévő, büntetlen előéletű férfiakkal szemben próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását, és az okozott kár megtérítését indítványozza. A tolvajok ügyében a Bajai Járásbíróság dönt majd.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.

