Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2012. Február 05. 14:54, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Már a tetőt építik a Csillagdában

Már a tetőt építik a Csillagdában

Már a planetárium belső tetőszerkezetét építik a májusban megnyíló Pannon Csillagdában – tájékoztatta az MTI-t Somlai Szilárd projektvezető.

A Közép-Európában is egyedülálló komplexum a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság beruházásában készül, a munkálatok az Új Széchenyi-terv keretében, európai uniós támogatással valósulnak meg – közölte a nemzeti park igazgatósága.

Bakonybél környezetében az égbolt rendkívül ideális a csillagászati megfigyelésekre, mivel a település távol esik a nagyvárosok által okozott fényszennyezéstől – írták.

Hozzátették: az igazgatóság legújabb látogatóközpontjában a csillagos ég világával ismerkedhetnek meg a látogatók. A Pannon Csillagdában űrkutatási és csillagászattörténeti kiállítások, digitális planetárium, előadóterem és professzionális távcsövek kapnak helyet. A teleszkópok az éjszakai égbolt mellett a Nap megfigyelésére is alkalmasak lesznek.

A digitális planetárium építési munkáit az az amerikai Spitz vállalat végzi, melynek planetáriumai olyan városokban működnek, mint San Francisco, Los Angeles, New York – ismertette Somlai Szilárd. Elmondta azt is: a csillagda építési munkái a napokban befejeződnek, januárban megkezdődik a műszerek installálása.

A bakonybéli Pannon Csillagda várhatóan májustól fogadja a látogatókat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld

Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat

Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.

2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld

OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld

Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak

Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld

Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt

Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt