Hírek
2012. Április 06. 07:07, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Már az idegenvezető is okostelefon
Átrendeződést hoz a turisztikai szektorban az internet és az okostelefonok belépése.
Már ma is sokan a világhálón rendelnek szállást vagy repülőjegyet. Azonban az okos telefonok és a Wifi hálózatok terjedésével még több szolgáltatás kerül át az utazók zsebre tehető készülékeire.
Ugyan a papír alapú információ továbbításának még nem áldozott le, és a plakátok, tájékoztatók szerepe is egyelőre megmarad, ám az európai roaming tarifák folyamatos csökkenésének köszönhetően néhány éven belül szinte minden az utazáshoz kapcsolódó dolgot a virtuális világban fogunk intézni – mondják a megkérdezett szakértők. Budapest új marketingstratégiájában egyre nagyobb szerep jut az online reklámnak és az okostelefonokra épülő alkalmazásoknak. Az igazi áttörést néhány éven belül az európai roaming tarifák folyamatos csökkenése hozhatja el - számolt be róla a Gazdasági Rádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.

