Hírek
2018. December 19. 08:57, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Már csaknem 100 településen elérhető a távhő
A távhővel ellátott települések száma megközelítette a százat tavaly Magyarországon, a háztartásoké pedig meghaladta a 650 ezret;
a hőtermelésben a földgáz változatlanul meghatározó, de a napenergia- mellett a geotermikus energiafelhasználás is egyre nő – derül ki a magyar távhőszektorról készült legújabb kiadványból.
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) az MTI-hez kedden eljuttatott sajtóközleményében, amelyben a MEKH és a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetségének (MaTáSzSz) közös kiadványáról tájékoztatott azt írták, Magyarországon a távhőtermelőknél még mindig a földgáz felhasználása a legjellemzőbb, azonban a napenergia termikus hasznosítása mellett a geotermikus energia is egyre növekvő szerepet tölt be: felhasználása két év alatt 60 százalékot emelkedett.
A kiadványból kiderül, hogy a távhőszolgáltatók értékesítési adatai alapján tavaly a hődíj jellegű árbevételek 78 milliárd forintra nőttek, az azt megelőző évben 74 milliárd forintot tettek ki. A vásárolt hő költsége 2017-ben meghaladta a 72 milliárd forintot, 2016-ban 77 milliárd forint volt.
A távhőtermelésben foglalkoztatottak száma meghaladta a 2000-t, a távhőszolgáltatásban pedig megközelítette a 3000-t.
A szolgáltatói hőközpontok száma tavaly 2016-hoz képest kétezer alá csökkent, a felhasználói központok száma pedig meghaladta a 13 ezret, a hőfogadó állomásoké pedig 7242-re nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
