Hírek
2018. Január 04. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Már tizenegy halálos áldozata van az Egyesült Államokat sújtó sarkvidéki hidegnek
Tizenegyre emelkedett szerdáig az Egyesült Államokat napok óta sújtó sarkvidéki hideghullám halálos áldozatainak a száma.
Wisconsin, Észak-Dakota, Missouri és Texas szövetségi tagállamokban szedett halálos áldozatokat a hideg, elsősorban a hajléktalanok körében, annak ellenére is, hogy szinte valamennyi szövetségi államban melegedő szállásokat nyitottak.
Az amerikai sajtóban "hidegbombának" és "bombaciklonnak" nevezték el azt a száz esztendeje nem tapasztalt hideghullámot, amely főként az ország középnyugati részét és a keleti partvidéket sújtja. Szerda reggel óta már az eddig meleg, déli Florida állam egyes vidékein is szállingózik a hó.
A meteorológusok a jelentős mértékben csökkenő légnyomásnak tulajdonítják a hurrikán erősségű szelet, amely helyenként 100-120 kilométeres erősséggel tombol. Az előrejelzések szerint a keleti partvidéken az elkövetkező 24 órában újabb 40-51 centiméteres hó várható.
Az Egyesült Államok délkeleti államaiban ónos eső vagy hó esik. A déli Florida fővárosában, Tallahassee-ben - ahol 1989 óta nem havazott - 10-15 centiméteres hóra számítanak, az állam tengerparti vidékein zárva maradtak az iskolák és az állami hivatalok. Georgia állam kormányzója, Nathan Deal a tengerparti 28 megyére rendkívüli állapotot hirdetett, mivel erőteljes vihart jeleztek a meteorológusok.
Havazik Észak- és Dél-Karolinában is, ahol az utakra ráfagyott a hóréteg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában
A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában
2025. December 27. 10:16, szombat | Külföld
Donald Trump szerint Volodimir Zelenszkij nem rendelkezik semmivel az ő jóváhagyása nélkül
Az amerikai elnök a többi között így foglalta össze várakozásait az ukrán elnökkel vasárnapra tervezett találkozóját megelőzően, a Politico hírportálnak pénteken adott interjúban.
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.
