Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2019. Február 10. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Már több tízezer ember személyes adatai szerepelnek az ukrán Mirotrovec nevű honlapon

Már több tízezer ember személyes adatai szerepelnek az ukrán Mirotrovec nevű honlapon

Már több tízezer, ukránellenesnek bélyegzett ember adatai szerepelnek az ukrán Mirotrovec listázó honlapon

- mondta Fedinec Csilla, a Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

A honlapon külföldi - köztük magyar - politikusok, újságírók, kárpátaljai tisztviselők adatai szerepelnek.

A honlap elindulása visszavezethető a 2013-14-ben kezdődött ukrán politikai fordulathoz, az úgynevezett Önkéntesek Mozgalmához. Az utóbbi szervezetbe tartozók segítették az utcán tiltakozókat élelmiszerrel, meleg takarókkal, így szerepük és megítélésük rendkívül pozitív volt.

Amikor Oroszország nyíltan beavatkozott az ukrajnai eseményekbe, a szervezet tagjaitól indult a kezdeményezés, hogy készítsenek egy listázó honlapot, amelyen azok szerepelnek, akiket Ukrajna ellenségeinek tartanak - tette hozzá.

Az ötlet erősen köthető az ukrán belügyminisztériumhoz, a titkosszolgálat pedig felhasználja az adatokat - mondta Fedinec Csilla.

Nemzetközi nyomásra egyszer már majdnem bezárták a honlapot, de maga Porosenko elnök lépett közbe, így az ma is üzemel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld

Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről

Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.