Hírek
2019. Január 21. 11:32, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Marihuánát termesztett egy kertészeti szakboltot üzemeltető férfi

Egy hétvégi házban alakított ki indiaikender-ültetvényt egy férfi, akinek a cége beltéri kertészeti felszerelést forgalmazott - közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint a 37 éves férfi a főváros III. kerületében, a Vadászles utcában egy ház pincehelyiségét indiai kender nagyüzemi termesztésére alkalmas, professzionálisan felszerelt ültetvénnyé alakította át. A férfi a ház egy másik helyiségében maga végezte a szárítást és a csomagolást is.
A férfi úgy bukott le, hogy a hátizsákjába, valamint a cipőjébe rejtve marihuánát vitt ki a házból, amikor az ott egyéb okból megjelenő rendőrök intézkedtek vele szemben.
A Fővárosi Főügyészség a férfi ellen jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre. A vád szerinti bűncselekményt a törvény akár életfogytig tartó szabadságvesztéssel rendeli büntetni. A vádlott bűnügyi felügyelet alatt áll - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.