Hírek
2020. December 17. 10:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Máris kizártak egy produkciót A Dal 2021 mezőnyéből
A pályázati feltételek megsértése miatt kizárták A Dal 2021 zenei tehetségkutató mezőnyéből a Heavy Brains Emlékszel című számát - közölte az MTVA Sajtó Osztálya szerdán az MTI-vel.
A Heavy Brainst azért zárták ki, mert a pályázati feltételek szerint "a benevezett magyar dal (sem a szövege, sem a zenéje) nem kerülhetett kereskedelmi forgalomba vagy médiafelületre (televízió, rádió, internet), illetve nem hangozhatott el nyilvános előadás keretében 2020. március 30. előtt" - olvasható a közleményben.
Az Emlékszel című dal azonban február 26-án felkerült egy videómegosztó webhelyre, ezért a szabályok betartását figyelembe véve a műsor készítői úgy döntöttek, hogy ez a szerzemény nem versenyezhet A Dal 2021 produkcióban.
A fentiek miatt a 40 legjobb dal közé jutott a Luscinia zenekar Labirintus című felvétele. A Luscinia számos hazai és határon túli tehetségkutatóban vett részt dobogós helyezést elérve, valamint nemzetközi énekversenyeken képviselte Magyarországot - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
