Hírek
2016. Október 29. 00:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Második világháborús bombát találtak a budai Várban
Második világháborús bombát találtak a budai Várban, a karmelita kolostor felújításánál. A környék egy részét lezárják - tájékoztatta Kürti Dezső, a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének parancsnokhelyettese az MTI-t.
Kürti Dezső elmondta: az építkezésen egy szovjet rombolóbombát találtak, amelynek gyújtószerkezetét ki kell szerelni. Ez harminc lakást, egy gyógyszertárat, egy pénzváltót és egy cukrászdát érint. Lezárják a területet a Hunyadi János úti sorompónál, a várfal alatti két sétányt és részben a Szent György teret is.
A rendőrség megkezdte a terület lezárását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
