Hírek
2025. Március 24. 07:54, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Mávinform: Bicskénél folytatódik a győri vonal felújítása, március 24-től változik a menetrend

Március 24-től május 9-ig módosul egyes személyvonatok és intercityk menetrendje a győri fővonalon - tájékoztatta a Mávinform szombaton az MTI-t.
A közleményben felidézték: a Budapest-Győr-Hegyeshalom vasútvonal Biatorbágy és Szárliget közötti szakaszát 2023 őszén felújították. Az akkori munkálatok során Bicske és Bicske alsó között pályahibát találtak, amelynek a végső helyreállítását idén tavasszal végzik el, ezzel megelőzik a pálya további rongálódását és megszüntetik a mintegy 400 méteren bevezetett 40 kilométer/órás sebességkorlátozást is.
A munkálatokat ideje alatt, március 24-től május 9-ig módosul egyes S10-es, G10-es, S12-es személyvonatok és a soproni Scarbantia, a szombathelyi Savaria, Dráva és Mura, a győri Arrabona InterCityk, valamint a vasárnapi Rába InterRégiók menetrendje a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon.
A változtatások az S10-es, G10-es vonatok közül jellemzően a Budapestről Győr felé közlekedőket érintik, így a reggeli csúcsidőben az elővárosból fővárosi munkahelyekre utazóknak nem kell jelentős módosításokra készülni.
Egy vágányon folyamatosan fenntartják a vonatközlekedést Herceghalom és Bicske között is, így pótlóbuszok beállítására nincs szükség a tervezett vágányzári menetrend alapján.
Nem érintik a módosítások a railjet, az eurocity és az euronight vonatok menetrendjét.
Fontos, hogy a győri fővonalon közlekedők ne megszokásból utazzanak, hanem mindenképpen tájékozódjanak előre - hívta fel a figyelmet a Mávinform.
Az érvényes menetrendekkel tudnak tervezni az utasok a MÁV applikáció, az EMMA, illetve a jegy.mav.hu utazástervező felületeinek segítségével. A keresés során az utazás napját be kell állítani ahhoz, hogy a menetrendi tervezők a megfelelő utazási ajánlatokat, indulási időket jelezzék - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az ukrán elnök nem mondhatja meg a magyaroknak, mit gondoljanak
2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld
Vihar - Helyreállította az áramszolgáltatást az E.ON
2025. Július 12. 08:41, szombat | Belföld
Debrecen a TOP3-ban az Európa Zöld Fővárosa címért zajló versenyben
2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld
A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron
A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.