Hírek
2017. Május 17. 10:13, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Még a börtönből sikerült az átverése a telefonos csalónak
Csalás miatt vádat emelt a Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészség egy törökszentmiklósi férfi ellen, aki a börtönből mobiltelefonon csalt ki pénzt egy pécsi férfitől - tájékoztatta a vádhatóság szerdán az MTI-t.
A Baranya Megyei Főügyészség közleménye szerint a vádlott szabadságvesztését töltötte a tököli büntetés-végrehajtási intézetben, amikor 2016 nyarán "ismeretlen módon" hozzájutott egy mobiltelefonhoz.
Erről - magát az egyik telefonszolgáltató munkatársának kiadva - felhívta a pécsi sértettet, akivel azt közölte, hogy nyert 150 ezer forintot. Azt is mondta neki, hogy a nyereményhez csak úgy juthat hozzá, ha bizonyos "tranzakciós kódokra" meghatározott összegeket feltölt. Ezt a sértett elhitte, ezért a vádlott által megadott telefonszámokra összesen 90 ezer forintot feltöltött - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld
11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum
Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
