Városlista
2026. március 28, szombat - Gedeon, Johanna

Hírek

2019. November 27. 07:30, szerda | Belföld
Forrás: mti

Még mintegy 50 ezer autós válthat kötelezőt a héten

Még mintegy 50 ezer autós válthat kötelezőt a héten

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (kgfb) váltani szándékozó autósoknak legkésőbb november 29-ig kell eljuttatniuk biztosítójukhoz szerződésük személyes vagy levélben történő felmondását,

mivel a december elsejei határidő idén vasárnapra esik – közölte a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) az MTI-vel.

A közlemény idézi Papp Lajost, a FBAMSZ gépjárműszekciójának elnökét, aki szerint az év végi szerződésváltások mintegy 40 százaléka az utolsó héten zajlik, vagyis az előzetesen becsült 130 ezer biztosítás-váltóból 50 ezer gépjármű-üzemeltető várhatóan a következő napokban fog lépni.

Hozzátette: az elektronikus úton történő felmondásra még az utolsó, hétvégi napokon is lesz lehetőség, az erre vonatkozó határidőkről az adott felületeket üzemeltető alkuszok vagy biztosítók adnak tájékoztatást.

A független alkuszok előzetes visszajelzései szerint idén az év végi kampányban a szerződések felét három biztosító, a K&H, a Genertel és a Groupama köti. Az idei évben is tízből kilenc szerződésváltás már a független alkuszokon keresztül zajlik.

A kötelező kampány november 2-i kezdete óta nyilatkozó piaci szereplők az idei időszakra 10-15 százalékos átlagos díjnövekedésről számoltak be.

A Netrisk.hu biztosításközvetítő MTI-hez elküldött közleménye szerint a novemberben zajló év végi kgfb-kampány első felében az érintett ügyfelek 25 000 forint körüli éves átlagdíjon kötik meg új szerződéseiket.

A forgalomban lévő hazai gépjárműállomány több mint 20 százalékát jelenlegi tulajdonosa 2010 előtt vásárolta: ezeknek a járműveknek a kgfb-szerződése cserélhető le január elsejével.

Ennek feltétele az, hogy az érintett szerződést az évforduló előtt minimum 30 nappal, tehát legkésőbb december elseje éjfélig felmondják. Az új biztosítás kiválasztására ugyanakkor december 31-ig van lehetőség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén

2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld

Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra

Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.

2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét

Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.