Hírek
2011. Augusztus 08. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Még számítógépes játék is lesz a gőzösön
Kiállítóhely lesz a Balaton első csavargőzöséből. A hajó a 19. században a Balatonon és a Dunán is szolgált, viszont évek óta a balatonboglári kikötőben áll. Az 1872-ben épült hajót a Balatoni Hajózási Zrt. újítja fel.
Gőzerővel folyik a munka a Balaton első csavargőzösén. A hajót kívül-belül felújítják. A hajó a 80-as években került Balatonboglárra, partra tették, így menekítve meg a megsemmisítéstől. Az állapota azonban csak romlott, vandálok rongálták meg, ellopták a hajócsavart és felgyújtották. Végül a város tulajdonába került. Most Játsszunk hajósinast! címmel gyerekeknek szóló kiállítást terveznek a hajó belsejébe.
„Dolgozunk azon, hogy pontosan milyen attrakciók legyenek benne, de mindenképpen számítógépes játékoktól elkezdve a hajó történetéről, a balatoni hajózásról is megtudhatnak majd a gyerekek sok érdekes dolgot” – mondta el Mészáros Miklós, Balatonboglár polgármestere.
Balatonboglár európai uniós pályázaton nyert pénzt a felújításra. 16 millió forintot költenek a hajóra, ebből csak kétmilliót kell a városnak fizetnie. A csavargőzös már idén ősszel teljesen megújul, a kiállítás pedig jövő nyárra készül el. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László
A Súra Tanács elnökének meghívására Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László, az Országgyűlés elnöke - tájékoztatta az Országgyűlés Sajtóirodája vasárnap az MTI-t.

