Hírek
2015. December 14. 07:55, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Meg tudja akadályozni a menekültek visszatoloncolását Magyarország

Ha Magyarországnak az az álláspontja, hogy nem lehet a menekülteket visszatoloncolni, akkor ezt meg tudja és meg is fogja akadályozni -
mondta Tuzson Bence, a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár vasárnap az M1 aktuális csatorna esti műsorában. Az államtitkár szerint az unió indíthat ezért kötelezettségszegési eljárásokat, de Magyarország jogszerűen jár el, és egyes döntésekkel nem lehet felülírni az európai jogot.
"Tisztelettel, de határozottan kell fellépni a magyar érdekek védelmében, és ha úgy látszik, hogy ez kemény ütközés, akkor meg is kell ütközni e tekintetben" - hangsúlyozta. Hozzátette, hogy az országnak hajlandónak kell lennie megállapodásokat is kötni, de az alapvető érdekeket nem lehet feladni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.