Hírek
2012. Május 02. 07:09, szerda |
Belföld
Forrás: mno / MTI
Megdőlt a melegrekord
Ismét Budapesten volt a legmelegebb: az új fővárosi és országos napi melegrekord 32,9 Celsius-fok – közölte Reisz András, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa kedden az MTI-vel.
Május elsején a fővárosban 1934 óta nem volt 29,2 foknál melegebb, de az országos rekord is 1977 óta volt 30,4 fok.
Reisz András azt mondta: kedden a legmagasabb hőmérsékletet Budapesten, a II. kerületben mérték, de országszerte sokfelé volt 31–32 fokos meleg.
Szerdán még marad a meleg idő, a hét második felében azonban már az évszaknak megfelelő időjárás várható. Szerda délutántól több helyen alakulhat ki zápor, zivatar, és jégesőre, viharos széllökésekre, porviharra is lehet számítani – mondta meteorológus.
A négynapos hosszú hétvége minden napján megdőltek a fővárosi és az országos melegrekordok. Szombaton Újpesten 30,5, a Hajdú-Bihar megyei Körösszakálon 31,3 Celsius-fok volt. Vasárnap a budapesti napi melegrekord 30,4 fok volt, az országos csúcshőmérsékletet, 30,6 fokot Győrben mérték. Hétfőn Újpesten volt a legmelegebb, így az április 30-ai budapesti és országos melegrekord egyaránt 32 Celsius-fok lett.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
