Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2021. December 30. 09:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Megérkeztek a legfrissebb koronavírus-adatok

Megérkeztek a legfrissebb koronavírus-adatok

A beoltottak száma 6 262 698, közülük 5 978 673-an már a második, 3 170 694-en pedig már a megerősítő harmadik oltást is megkapták Magyarországon.

3361 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 253 055-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 95, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 39 104-re emelkedett - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön.
A kormányzati portálon azt írták: a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 106 531, az aktív fertőzöttek száma pedig 107 420-ra csökkent. 3697 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 342-en vannak lélegeztetőgépen.

Az omikron vírusvariáns Magyarországon is terjed, ezért továbbra is az oltás felvételére kérik az oltatlanokat és a megerősítő oltás felvételére a négy hónapnál régebben oltottakat.

Hozzátették, az ünnepek alatt is van lehetőség oltásra, időpontfoglalással.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.