Hírek
2011. November 22. 07:46, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Megkapja a Malév a tulajdonosi kölcsönt
Tulajdonosi kölcsönt kap a Malév.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő a nemzeti fejlesztési miniszter jóváhagyása alapján a Malév rövidtávú finanszírozási igényének biztosítása érdekében 4,2 milliárd forintos tulajdonosi kölcsön folyósítására írt alá szerződést a társasággal.
A kölcsönt a társaságnak egy összegben kell törleszteni a futamidő végén.A Malév Zrt. mai, megismételt közgyűlésén az MNV Zrt. képviselője a tőkehelyzet rendezéséről szóló napirend megtárgyalását megelőzően a közgyűlés felfüggesztését kezdeményezte. A Malév Zrt. tőkehelyzetének rendezéséről a folytatólagos közgyűlésen, december 21-én születhet döntés. A Magyar Hírlap a napokban arról írt, hogy az orosz magántulajdonos „ámokfutása” a csőd szélére sodorta a Malévet. A légitársaság tavaly februári visszaállamosítása óta a magyar állam tartja életben „pénzinfúzióival” az utóbbi három hónapban egyébként javuló eredményeket felmutató céget.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld
NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:
2025. December 26. 09:25, péntek | Belföld
Jellemzően napos idő várható az utolsó decemberi hétvégén
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

